„Zrób przelew życia!” – kolejna aliorowa akcja krwiodawstwa za nami!

13 marca 2024
Zrób przelew życia - Fundacja Alior Banku

W środę 28 lutego 2024 roku odbyła się akcja krwiodawstwa, którą po raz kolejny wspierała Fundacja Alior Banku. Tegoroczny sezon rozpoczął się w Krakowie, gdzie krew oddało 23 pracowników Alior Banku. Wspólnymi siłami zebrano łącznie 10 litrów krwi. Akcje krwiodawstwa od lat odgrywają kluczową role w zapewnieniu odpowiedniej ilości krwi dla potrzebujących pacjentów. Podczas wydarzenia w Krakowie, aż 23 pracowników Alior Banku oddało krew. Warto podkreślić, że każda jednostka krwi może uratować życie nawet kilku osób. Dzięki zaangażowaniu zebrano łącznie ponad 10 litrów krwi. Ten świetny wynik ucieszył ekipę medyków z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, którzy przeprowadzili zbiórkę.

Świetna inicjatywa, tym bardziej w natłoku codziennych zajęć. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak istotne jest posiadanie odpowiednich zasobów krwi do ratowania życia, tylko ta świadomość nie zawsze idzie w parze z działaniem. Mobilne akcje krwiodawstwa to łatwy dostęp do możliwości oddania krwi i forma edukacji. Dziś ja jej nie potrzebuje, ale może potrzebować jej ktoś inny. Nie mogłam zrobić inaczej, jak odwiedzić punkt i uczestniczyć w aliorowej akcji krwiodawstwa.

– podsumowała z radością Katarzyna Kozowy, dyrektorka Departamentu Sprzedaży Cyfrowej

Do akcji kolejny raz przyłączyła się Fundacja Alior Banku wspierając pracowników podczas wydarzenia. Tym razem Fundacja, aby umilić ten dzień przygotowała dla pracowników krakowskiej centrali koktajle witaminowe. Dla aliorowych krwiodawców przekazała również specjalne upominki.

Zrób przelew życia - Fundacja Alior Banku

Uważam, że zaangażowanie naszego banku w akcje krwiodawstwa jest niezwykle ważne. Poprzez udział w takich inicjatywach nie tylko pokazujemy naszą troskę o zdrowie społeczności, ale również budujemy pozytywny wizerunek firmy. Warto zauważyć, że do akcji krwiodawstwa przyłączyło się również kilku przechodniów, co świadczy o ogromnym potencjale. Ludzie potrzebują takich inicjatyw, a ich pozytywne skojarzenia z Alior Bankiem budują silniejsze więzi i wzmacniają zaufanie do naszej instytucji

– dodał Jakub Grzywacz, menedżer ds. rozwoju procesów zdalnych, który na miejscu bardzo zaangażował się we wsparcie akcji – dziękujemy!

Koło Honorowych Dawców Krwi Alior Banku

W Alior Banku od kilku lat działa Koło Honorowych Dawców Krwi. W ten sposób pracownicy zostali zachęceni do inicjatywy niesienia pomocy. Warto podkreślić, że każdy może zostać krwiodawcą i wnosić istotny wkład w ratowanie zdrowia i życia innych.