Zebraliśmy 60 000 zł dla Fundacji Rak’n’Roll

23 listopada 2023

Wygraj Życie! w ramach wyzwania charytatywnego – Chodźmy razem!

Dzięki sportowemu zaangażowaniu pracowników Alior Banku ponownie zamieniliśmy kilometry na złotówki. Październik to miesiąc profilaktyki nowotworów, więc tym razem Fundacja Alior Banku wesprze finansowo działania Fundacji Rak’n’Roll.

Za nami trzecia edycja wyzwania charytatywnego „Chodźmy razem”. Ponad 520 pracowników Alior Banku przez cały miesiąc poprzez różne aktywności fizyczne m.in. spacerowanie, bieganie czy jazdę na rowerze walczyło o kilometry wymienne na złotówki. Dzięki wspólnemu wysiłkowi uczestników akcji, Fundacja Alior Banku zebrała łącznie 60 000 zł dla podopiecznych Fundacji Rak’n’Roll. Środki zostaną przekazane na zakup specjalistycznych foteli do prowadzenia chemioterapii w szpitalu w Bytomiu.

Jedni chodzili, biegali i jeździli po to, żeby inni mogli usiąść. Jest nam niezmiernie miło, że wspólnymi siłami możemy pomóc w stworzeniu bardziej komfortowych warunków dla pacjentów odbywających terapię przeciwnowotworową w szpitalu w Bytomiu – z uśmiechem podsumowała pani Dorota Nawrocka z Fundacji Rak’n’Roll.

Chodźmy razem dla Fundacji Rak'n'Roll

Fundacja Rak’n’Roll

Fundacja Rak’n’Roll (pełna nazwa: Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!) została założona w październiku 2009 roku Organizacja zmienia schematy myślenia o chorobie onkologicznej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Wspiera osoby przechodzące przez chorobę, a także ich bliskich Pomaga rolować raka – zachęca do zdrowych wyborów oraz potwierdzania zdrowia w regularnych badaniach profilaktycznych. Przekazanie darowizny w ramach wyzwania „Chodźmy razem” ma na celu wspieranie Fundacji w realizacji inicjatyw wspierających jej Podopiecznych.

Wyzwanie „Chodźmy razem”

Wyzwanie „Chodźmy razem” to nie tylko pomoc charytatywna, ale także promowanie aktywnego stylu życia wśród pracowników. Dzięki wspaniałym wynikom uzyskanym podczas pierwszej i drugiej edycji Fundacja Alior Banku przekazała już 100 000 zł dla Fundacji „Rak’n’Roll”, 30 000 zł dla Fundacji „Gajusz” i 60 000 zł dla Fundacji „Dr Clown”. Łącznie, podczas wszystkich trzech edycji na cele charytatywne zostało przekazanych 250 000 zł.