Przyjazne finanse z Fundacją Alior Banku

12 kwietnia 2023

Jak zarządzać kieszonkowym, czy opłaca się oszczędzać, a także czy kariera w bankowości może być ciekawa? Na te wszystkie pytania odpowiadaliśmy podczas spotkania, na które Fundacja Alior Banku zaprosiła młodzież ze świetlicy Caritas Archidiecezji Warszawskiej.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych wraz z opiekunami.

Nasi goście dowiedzieli się m.in., gdzie powstały pierwsze banki i czym się zajmują, skąd się biorą pieniądze, jak rozpoznać fałszywe banknoty i czym różni się pensja netto od pensji brutto. Choć, jak deklarowali, matematyka nie jest ich ulubionym przedmiotem w szkole, z zaciekawieniem uczyli się, jak oblicza się zysk na lokacie i ratę pożyczki.

Spotkanie miało jednak na celu nie tylko przedstawić najważniejsze zagadnienia ze świata finansów. Była to też okazja do zaprezentowania możliwych ścieżek zawodowych w bankowości. Młodzież dowiedziała się, co można robić w banku, jakie trzeba mieć umiejętności, żeby móc pracować w danym zawodzie i czemu warto rozważyć karierę w świecie finansów.

Dodatkowo Magdalena Lewicka, dyrektor Działu Komunikacji Marki, wprowadziła naszych gości w niezwykły świat reklam. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się m.in. z filami pokazującymi, w jaki sposób powstają reklamy telewizyjne. Dowiedzieli się także, jak wygląda praca w agencji reklamowej. Materiał przygotowała agencja PZL, która od wielu lat współpracuje z Alior Bankiem.