Zbieramy kilometry dla Dr. Clowna

25 kwietnia 2023

Wystartowaliśmy z drugą edycją wyzwania charytatywnego dla pracowników Alior Banku. Tym razem finansowo wesprzemy działania Fundacji „Dr Clown”. Wyzwanie „Chodźmy razem” ma na celu nie tylko pomoc chorym dzieciom, ale także promuje zdrowy styl życia wśród pracowników banku.

Wyzwanie trwa od 15 kwietnia do 15 maja 2023 roku. Pracownicy banku mogą zbierać kilometry podczas różnych aktywności, np. jazdy na rowerze, biegu czy spacerów. W tegorocznym wyzwaniu oprócz kilometrów zbierane są również kroki – jest to nowość w stosunku do poprzedniego wyzwania. Kilometry i kroki Fundacja Alior Banku zamieni na złotówki, które przekaże fundacji Dr Clown. Środki te zostaną przeznaczone na organizację Dnia Dziecka w szpitalach w całej Polsce. W wydarzeniu udział wezmą wolontariusze z Alior Banku.

Czym zajmuje się Fundacja Dr Clown

Fundacja Dr Clown działa od 1999 roku. Zajmuje się wsparciem chorych i osób w kryzysie. Swoją misję realizuje wykorzystując dobroczynne właściwości uśmiechu. Wolontariusze Fundacji przebierają się w kolorowe stroje, żeby choć na chwilę oderwać dzieci od szpitalnej rzeczywistości i przywrócić im uśmiech. Doktorzy Clowni posługują się w tym celu interaktywnymi zabawami, animacjami, ale także rozmową i dobrym słowem.

Chodźmy razem dla dzieci

Poprzednia edycja wyzwania „Chodźmy razem”

Świetny wynik (łącznie ponad 120 000 kilometrów!) z pierwszej edycji „Chodźmy razem” pokazał, że pracownicy Alior Banku z chęcią angażują się w działania charytatywne. Dzięki pokonanym kilometrom Fundacja Alior Banku przekazała 100 000 zł dla Fundacji Rak’n’Roll oraz 30 000 zł dla Fundacji Gajusz.