Seniorze bądź mądry przed szkodą

23 marca 2023

Dbamy o bezpieczeństwo seniorów!

Dzięki wspólnej pracy Fundacji Alior Banku i radia Doxa powstała seria audycji dla seniorów pt. „Seniorze bądź mądry przed szkodą”. Audycja składa się z 5 odcinków, w których poruszane są m.in. takie tematy jak:

• Podstawy cyberbezpieczeństwa czyli jak nie paść ofiarą przestępców w sieci. Wyjaśniamy takie pojęcia jak phishing, hakerzy czy oszustwa internetowe
  • Bezpieczeństwo płatności, zarówno kartami płatniczymi jak i w sieci
  • Korzystanie z bankowości internetowej i mobilnej w bezpieczny sposób

W audycjach udział wzięli eksperci:

• Młodszy aspirant Przemysław Kędzior z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu
  • Wiktor Sędkowski – architekt rozwiązań bezpieczeństwa i niezależny badacz zabezpieczeń, specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego.

„Seniorzy to grupa szczególnie narażona na niebezpieczeństwo – zarówno w świecie rzeczywistym, jak i cyfrowym. Jednym z celów naszej Fundacji jest edukacja starszych osób, tak żeby bez problemu, a przede wszystkim bezpiecznie, poruszały się w świecie finansów.” mówi Krzysztof Smoleń Prezes Zarządu Fundacji Alior Banku.

Oprócz serii audycji radio Doxa organizuje także spotkania z seniorami, na których omawiane są tematy z zakresu bezpieczeństwa bankowego i finansowego.

Radio Doxa to diecezjalna rozgłośnia z 25 letnim doświadczeniem, nadająca w Opolu i jego okolicach.

1. Odcinek 1 – Radio Doxa FM – Opole, Kędzierzyn, Nysa, Racibórz
  2. Odcinek 2 – Radio Doxa FM – Opole, Kędzierzyn, Nysa, Racibórz