Pracownicy Alior Banku zbierają kilometry na rzecz chorych na raka

25 marca 2023

Od 15 października do 15 grudnia 2022 roku trwało charytatywne wyzwanie sportowe Alior Banku pod hasłem „Chodźmy razem”. Pracownicy banku wspólnie zbierali kilometry podczas różnych aktywności, np. jazdy na rowerze, biegu czy spacerów. Kilometry te Fundacja Alior Banku zamieniła na złotówki, które przekazała na organizacje zajmujące się pomocą osobom z chorobami onkologicznymi.

Wyzwanie prowadzone było w aplikacji Activy, która pomaga w budowaniu zdrowych nawyków poprzez wyzwania sportowe dla użytkowników.

Rak and Roll

Początkowo Fundacja Alior Banku planowała przekazać na ten cel 100 tys zł, które otrzymać miała Fundacja Rak’n’Roll. W związku z dużym zainteresowaniem akcją dodatkowym beneficjentem akcji została Fundacja Gajusz, która otrzymała 30 tys zł.

Czym zajmuje się Fundacja Rak’n’Roll?

Fundacja Rak’n’Roll od 13 lat zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych. Tworzy programy, które są odpowiedzią na luki w systemie, a dotyczą potrzeb chorych i ich bliskich. Otrzymane w wyniku akcji „Chodźmy razem” 100 tys. zł Fundacja Rak’n’Roll wykorzysta na rozwój programu iPoRaku, w którym pomaga ozdrowieńcom w powrocie do życia po chorobie, oraz na prowadzenie grup wsparcia dla osób chorych i ich bliskich.

– Pomagamy naszym podopiecznym i ich bliskim w przechodzeniu przez chorobę, ale też robimy wiele, by utrudniać życie rakowi. Bardzo cieszą nas inicjatywy, które oprócz wspierania naszych programów pomocowych angażują społeczność w aktywności zmniejszające ryzyko zachorowania, a taką niewątpliwie jest sport. Rak nie lubi ruchu. Trzymamy kciuki za pracowników Alior Banku i wierzymy, że dzięki wyzwaniu „Chodźmy razem” aktywność fizyczna stanie się ich przyjemną rutyną – mówi Monika Dąbrowska, Członkini Zarządu Fundacji Rak’n’Roll.

Komu pomaga Fundacja Gajusz?

Fundacja Gajusz  pomaga przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Siedziba mieści się w Łodzi. Zakres działalności fundacji obejmuje cały region łódzki. Głównym celem działalności fundacji jest pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom.

Środki przekazana przez Fundację Alior Banku sfinansują szkolenia dla pracowników Fundacji Gajusz, którzy niosą pomoc dzieciom chorym i opuszczonym. To ważne, żeby zadbać o te osoby, które na co dzień dbają o innych i stale podnosić ich kwalifikacje.

Podsumowanie wyzwania „Chodźmy razem”

Wyzwanie okazało wielkim sukcesem. Pracownicy Alior Banku przebiegli i pokonali na rowerze łącznie ponad 120 tys. kilometrów, w tym:

• 48 380 km na rowerze
  • 72 645 km biegiem lub na spacerze