Akademickie Mistrzostwa Talentów

17 lipca 2023

Akademickie Mistrzostwa Menadżerskie to kolejna inicjatywa z zakresu edukacji, w którą zaangażowała się Fundacja Alior Banku. 4 czerwca odbył się finał konkursu, w którym studenci z całej Polski sprawdzali się w roli wirtualnych menedżerów, testując swoją wiedzę finansową i ekonomiczną. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Fundację Alior Banku.

Droga na szczyt

Eliminacje do finału trwały ponad miesiąc i wzięły w nich udział aż 74 zespoły z 65 polskich uczelni. Zadaniem studentów było wcielenie się w rolę wirtualnych menedżerów i podejmowanie decyzji biznesowych dotyczących zarządzania przedsiębiorstwem w symulacji Agencji interaktywnej. W finale brało udział 9 trzyosobowych zespołów z:

• Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie,
  • Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim,
  • Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie,
  • Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie,
  • Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach,
  • Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,
  • Uniwersytetu Szczecińskiego,
  • WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej,
  • Wyższej Szkoły Zarządzania „Edukacja” we Wrocławiu.

Grupy studentów w finale miały możliwość założenia i prowadzenia wirtualnego Biura podróży działającego na jednym konkurencyjnym rynku. Ich zadaniem było stworzenie nazwy firmy oraz jej misji, a następnie w ciągu 6 rund decyzyjnych ustalenie kształtu oferty, zatrudnienie pracowników oraz podejmowanie działań marketingowych.

Akademickie Mistrzostwa Talentów

Studenci zdobywali swoje pierwsze biznesowe doświadczenia, zawierali nowe znajomości oraz uczyli się pracy w zespole. Na laureatów czekały nagrody pieniężne współfinansowane również przez Fundację Alior Banku- w puli znajdowało się ponad 4500 złotych.

Mistrzowie zarządzania

Pośród 9 grup utalentowanych studentów udało się wybrać trójkę laureatów Akademickich Mistrzostw Menedżerskich. Pierwsze miejsce zajęła Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, a drugie i trzecie odpowiednio Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.